Volejte ZADARMO 0800 777 888, Po-Št 8:00-17:00, Pia 8:00-16:00

0.00 Eur

Celkom bez DPH:
0.00 Eur
Celkom k úhrade s DPH:
0.00 Eur

ELWork elektromechanické pracovisko

Pracovné stoly ELWork sú ideálnym riešením pre pracoviská, ktoré potrebujú na jednom mieste kombinovať elektrotechnické a mechanické práce. Základ stola tvorí odolná oceľová konštrukcia a pracovná doska, masívna buková škárovka. Elektromechanická výbava pracoviska je prehľadne a bezpečne integrovaná v prístrojovej lište.

 

Bezpečnosť pracoviska 

 

Základom bezpečnosti na pracovisku je povinný modul M08K pre jednofázové, prípadne modul M32K pre trojfázové vybavenie. Obsahuje centrálne vypínanie, istič, prúdový chránič a bezpečnostné tlačidlo TOTAL STOP spolu s prípravou pre diaľkové ovládanie z centrálneho ovládacieho panelu. 

Moduly pre prístrojovú lištu  

Individuálny výber modulov v prístrojovej lište umožňuje prispôsobiť pracovisko ELWork všetkým potrebám vykonávaných úloh a prác. Široká ponuka je stále rozširovaná o nové modely mikrospájkovačiek, zdrojov, transformátorov a zásuvkových panelov s dátovými zásuvkami. 

Kategórie vyrábaných modulov:

  • základné napájacie a istiace moduly
  • zásuvkové a zdierkové napájacie moduly
  • moduly meracích prístrojov
  • moduly zdrojov DC napätia
  • moduly zdrojov AC napätia
  • moduly spájkovacích staníc
  • moduly dátových rozhraní

 

Možnosť inštalácie prístrojovej lišty a políc

Prístrojová lišta môže byť umiestnená na pracovnej doske alebo v nadstavbe nad doskou stola. Ďalším rozšírením je umiestnenie jednej alebo dvoch políc nad prístrojovou nadstavbou. 

Vzdialené ovládanie pracovísk ELWork 

 

Prax kladie zvýšené nároky na dohľad, kontrolu a hlavne bezpečnosť každého pracoviska. Vzdialené ovládanie pracovísk ELWork prináša elegantné, bezpečné a spoľahlivé riešenie všetkých uvedených požiadaviek z jedného miesta. Oprávnenej osobe je tak umožnené nezávisle zapínať, vypínať a monitorovať stav jednotlivých pracovísk v miestnosti z centrálneho ovládacieho panelu a tým plne ovplyvňovať priebeh prác na pracoviskách. Výrazne sa tak šetrí čas a energia. Zvyšuje sa tak i bezpečnosť práce.

 

Vďaka rýchlej a prehľadnej kontrole stavu všetkých pracovísk je možné diaľkovo vypnúť a zapnúť jednotlivé pracoviská, alebo vypnúť všetky pracoviská naraz v prípade nehody. Diaľkové ovládanie je chránené zámkom proti neoprávnenému použitiu nepovolanou osobou. Vzdialené ovládanie tak významným spôsobom posilňuje bezpečnosť elektrotechnických pracovísk. 

Náklady

Využitie 12 voltového napätia pre prepojenie a ovládanie všetkých pracovísk systému ELWork v celej miestnosti šetrí náklady na výstavbu centrálního ovládania. Použitie dátových vodičov pre rozvody výrazne znižuje náklady na inštaláciu a zároveň umožňuje rýchlejšie a flexibilnejšie zapojenie všetkých pracovísk do jedného celku. Zvyšuje tak spoľahlivosť a vďaka použitiu 12 V rozvodu i celkovú bezpečnosť. 

Obsluha

Trojstavová logika ovládania poskytuje oprávnenej osobe okamžitý prehľad o stave jednotlivých pracovísk. Každé pracovisko má na ovládacom paneli jasne definovanú pozíciu zobrazenou číslicou so zmenou farby podľa konkrétneho stavu ovládaného pracoviska.

Pracovná doska stola 

 

Masívna doska stola z bukovej škárovky o hrúbke 40 mm má nosnosť až 500 kg. Doska je brúsená a ošetrená roztokom ľanového oleja s prísadami. Vďaka tejto úprave je stôl veľmi príjemný na dotyk a umožňuje pripevnenie ďalšieho dielenského vybavenia, napríklad zveráku. 

Osvetlenie pracovnej dosky

 

Kvalitné osvetlenie pracoviska chráni zdravie, znižuje únavu a zvyšuje presnosť vykonávanej práce. Preto je smerovateľné osvetlenie súčasťou stolov ELWork. Umiestnenie je voliteľné podľa výbavy stola.

Voliteľné moduly zásuviek

 

Stoly môžu byť vybavené rôznymi úložnými modulmi s uzamykateľnými zásuvkami alebo dvierkami.

Vyberte si jednotlivé moduly s pracovným stolom a ďalšími doplnkami ako sú police či osvetlenie, a my pre vás nachystáme cenovú kalkuláciu