Volejte ZADARMO 0800 777 888, Po-Št 8:00-17:00, Pia 8:00-16:00

0.00 Eur

Celkom bez DPH:
0.00 Eur
Celkom k úhrade s DPH:
0.00 Eur

Skladovanie nebezpečných chemických látok a chemických zmesí nie je úplne jednoduché.

Skladovanie nebezpečných chemických látok a chemických zmesí nie je úplne jednoduché. Pokiaľ chemické látky správne skladujeme, znižujeme tak prípadné nebezpečenstvo, ktoré hrozí pri spoločnom uskladnení nekompatibilných látok. Pri skladovaní chemických látok je potrebné brať do úvahy vlastnosti jednotlivých látok, a k tomu prispôsobiť podmienky ich uloženia.

Ako ideálne ukladať chemické látky? Na to neexistuje jednotné pravidlo. Musíme sa vždy riadiť povahou týchto látok. Každá chemická látka je špecifická, potrebuje preto individuálny prístup ako pri práci, tak pri uskladnení či likvidácii.

Veľkým pomocníkom pri práci sú nám bezpečnostné nádoby na horľaviny či už s bezpečnostným samozatváraním alebo s bezpečnostným ventilom v rôznych objemoch, ďalej bezpečnostné nádoby s plunžrovým piestom pre výdaj kvapalín a koše pre nebezpečný odpad.

Pre prehľadné uloženie chemikálií využijete špeciálne skrine, ktoré sú na tento účel priamo určené. Skrine disponujú pevnými oceľovými dverami s perforáciou pre zaistenie správneho odvetrávanie a cylindrickým zámkom pre dostatočné zabezpečenie. Nevyhnutnou súčasťou sú špeciálne police v tvare vaničky pre prípadný únik kvapalín s roštom alebo bez. Medzi ďalšie užitočné vybaveniu patrí aj vrecko umiestnená na vnútornej strane dverí pre uloženie dokumentov k uskladneným látkam.

Ukladanie chemických látok nie je len o ukladaní maloobjemových nádob do skríňí, ale ide aj o ukladanie a skladovanie kvapalín v sudoch. K tomu používame záchytné vane s roštom či bez, pojazdné záchytné vane, kryté záchytné vane alebo dokonca záchytné palety. Sudy môžete prevážať na paletách so záchytnými vaňami, ktoré sú určené pre 2 alebo 4 sudy. Záchytné palety je tiež možné stohovať a tým ušetriť miesto. Všetky záchytné vane, palety a stojany sú prevažne kovové s pozinkovanou či lakovanou úpravou, ale v ponuke nájdete napríklad aj sklolaminátové. Môžete si teda vybrať presne podľa povahy uchovávaných chemických látok. Každá chemická látka má iné vlastnosti a má teda aj iné nároky na skladovanie a na to je potrebné brať ohľad v prvom rade.